
Vi är oerhört glada och stolta över att kunna presentera följande starka startfält under en och samma eftermiddag.
– ledande på Online-konvertering i Sverige – och är ”galet passionerad” av att förbättra konvertering och konverteringsgrad. John har lång erfarenhet av att optimera affärsutfallet för online-företag och har tidigare haft ledande befattningar på Icon Medialab, Net Entertainment och Betsson.
, ett bolag som ”vill sätta nordisk e-handel på världskartan”. Hon är expert på e-postmarknadsföring och driver webbplatsen iloveemail.se
.
, ett företag som jobbar med att förenkla digital kommunikation. Han skriver om sociala medier på sin webbplats "Ideas worth keeping for yourself
". Jespers resa på nätet började redan 1998 på FreeFund.com och han har bland mycket annat även hunnit med jobb på H&M och reklambyrån Honesty.
. Mattias är aktuell med den uppmärksammade och uppskattade boken Sälj det med ord! - konsten att skriva reklam.